Home / Pozdní Góly Propel Real Madrid Kolem Stuttgartu V UCL Opener

Pozdní Góly Propel Real Madrid Kolem Stuttgartu V UCL Opener

Real Madrid zahájil obhajobu titulu v Lize mistrů vydřeným domácím vítězstvím 3:1 nad Stuttgartem. Utkání mělo dramatický závěr, kdy výhru zpečetily pozdní góly Antonia Rüdigera a Endricka poté, co za hosty vyrovnal Deniz Undav. Fanoušci v Real Madrid Dres zaplnili tribuny a vytvořili elektrizující atmosféru, která podporovala výkon hráčů.

Stuttgart začal zápas důrazně, hrozil, že se brzy ujme vedení, ale brankář Realu Madrid Thibaut Courtois mu to opakovaně zakázal. Madrid měl trochu štěstí, že šel do poločasu bez inkasování, ale na začátku druhého poločasu neztrácel čas a prosazoval svou převahu. Za pouhých 30 sekund vstřelil Kylian Mbappé svůj první gól v Lize mistrů za klub, když klepl na centr od Rodryga. Vedení však na sebe nenechalo dlouho čekat, když v 68. minutě hlavičkou vyrovnal Undav, čímž domácí vytvořili tlak.

Navzdory neúspěchu zareagoval Real Madrid dobře. Střídající Luka Modric zahrál rohový kop, který Rüdiger v 83. minutě proměnil razantní hlavičkou a dostal tak Madrid znovu do vedení. Předtím byla potenciální penalta pro Madrid zrušena poté, co rozhodčí rozhodl, že Rüdiger padl příliš snadno. Stuttgart, odolný jako vždy, vyrovnal a připravil tak vzrušující zakončení zápasu.

V doznívajících chvílích přidal Endrick, který přišel z lavičky, třetí gól z velké vzdálenosti, který proklouzl kolem brankáře Stuttgartu Alexandra Nübela. Tento gól nejen upevnil vítězství Madridu, ale také udělal z Endricka nejmladšího střelce Ligy mistrů v historii klubu. Setkání nejen předvedlo napínavý fotbal, ale také pestrou škálu Fotbalové Dresy , které nosí fanoušci, a oslavili tak globální dosah tohoto sportu.

Courtois, jmenovaný hráčem zápasu, přemýšlel o výzvě Stuttgartu, uznal jejich útočnou zdatnost a zároveň vyjádřil úlevu při zajištění vítězství. Tímto vítězstvím zahájil Real Madrid svou kampaň Ligy mistrů pozitivně, ale v nadcházející ligové fázi bude čelit těžším soupeřům, včetně Liverpoolu, AC Milán a Borussie Dortmund, protože se snaží udržet si status evropských šampionů.